LHKK otsib 2014-2020 strateegia koostamine partnerit

Lähteülesanne

 

Töö: MTÜ Lääne-Harju Koostöökogu (LHKK) 2014-2020 strateegia koostamine (edaspidi „töö“)

Tellija: MTÜ Lääne-Harju Koostöökogu (edasipidi „tellija“)

Kontaktisik: Kadri Tillemann, projektijuht, kadri.tillemann@vesterra.ee; +372 50 15 440

 

1. Taustainfo

 

Leader-meetme eesmärk on edendada kohalikku algatust, aidates maapiirkonna sisemiste arenguvõimaluste parema kasutamise kaudu kaasa arengueesmärkide saavutamisele. Sellest tulenevalt on oluline viia otsustusõigus kohalikule tasandile, mistõttu on ellu kutsutud kohalikud tegevusgrupid, kes töötavad välja kohaliku arengu strateegiad ja rakendavad neid, valides strateegia kohaselt rahastatavaid projekte. Nõukogu määruse (EÜ) nr 1698/2005 artikli 61 punktist c tuleneb üheselt, et nn Leader-lähenemine põhineb altpoolt tuleneval algatusel ning kohalikul tegevusgrupil peab olema otsustusõigus kohaliku arengustrateegia koostamise ja rakendamise puhul. Kohalik tegevusgrupp tekib kogukonna enda algatusel, kogukond ise määratleb kohaliku arengu prioriteedid ning otsustab, milliste projektide elluviimine aitab kõige paremini kaasa kohalikule arengule.

Vastavalt Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrusel (EL) nr 1303/2013 (Brüssel, 17.12.2013)[1] kehtestati ühissätted ühisesse strateegilisse raamistikku kuuluvate fondide - Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi, Ühtekuuluvusfondi, Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi ja Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi - kohta, nähakse ette üldsätted Euroopa Regionaal Arengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi ja Ühtekuuluvusfondi kohta ning selle Artikkel 33 kirjeldab üldiseid nõuded kogukonna juhitud kohaliku arengu strateegiatele.

MTÜ Lääna-Harju Koostöökogu on Lääne-Harjumaal 2006. aastal asutatud Leader-tegevusgrupp, kuhu lähteülesande koostamise ajal kuuluvad Keila, Kernu, Nissi, Padise ja Vasalemma vallad ning Paldiski linn.

2. Töö eesmärk

MTÜ Lääne-Harju Koostöökogu on läbi viinud olulise osa strateegia koostamise ettevalmistustegevustest ning kavandab strateegia heakskiitmist ühingu juhatuse ja üldkoosoleku poolt ning Põllumajandusministeeriumile esitamist käesoleva aasta aprilliks. Käesoleva töö eesmärgiks on tagada rakendusasutuse nõuetele (sh meetmete, hindamiskriteeriumite ja seiresüsteemi kirjeldus, meetmelehtede väljatöötamine, siseriikliku- ja rahvusvahelise koostöö suuniste väljatöötamine)  ja piirkonna vajadustele vastava strateegiadokumendi vormistamine vastaval Tellija sisendandmetele.

3. Strateegia koostamise lähteandmed ja sisendid

Käesoleva töö käigus koostatav strateegia peab vastama viidatud määrusele ning töö teostamise ajaks väljatöötatud ning levitatud[2][3] strateegia koostamise juhendmaterjalidele ja suunistele, asjakohased lisamaterjalid esitab Töö teostajale Tellija.

Töö teostamise aluseks ja sisendiks on alljärgnevad materjalid:

Strateegia ettevalmistamisperioodi jooksul läbiviidud arutelude ja seminaride kokkuvõtted (osaliselt avalikustatud Tellija kodulehel www.vomentaga.ee, ülejäänud osas antakse Tellija poolt töövõtjale üle peale lepingu sõlmimist);
Strateegia ettevalmistamisperioodi jooksul läbiviidud tegevuste (sh väliskeskkonna analüüs) lõpparuanne ja selle lisamaterjalid[4], väliskeskkonna analüüs on käesoleval ajal täiendamisel, täiendatud analüüsidokument antakse Tellija poolt töö teostajale üle lepingu sõlmimisel;
Strateegia ettevalmistamisperioodi jooksul läbiviidu SWOT analüüsi-kokkuvõte (lisatud lähteülesandele);
Ülevaade perioodi 2014-2020 struktuurifondide rakenduskavade meetmetest 2015.a. jaanuari seisuga, mis toetavad või täiendavad Leader meetme eesmärki ja tegevusi (antakse Tellija poolt töövõtjale üle peale lepingu sõlmimist);
Töö teostamise ajal (20-21. veebruar 2015) läbiviidava liikmeskonna aktiivi strateegiaseminari süstematiseeritud tulemuste kokkuvõte (antakse Tellija poolt töö teostajale üle peale strateegiaseminari toimumist viivitamata, kuid mitte hiljem kui 5 tööpäeva jooksul)
Töö teostamise ajal läbiviidava ettevõtlusküsitluse (poolstruktureeritud intervjuud ja internetiküsitlus) tulemused (küsitluskokkuvõte antakse Tellija poolt töö teostajale üle hiljemalt 5. märtsil);
Töö teostamise ajal läbiviidava Tellija esindajate ja töö teostaja esindaja(te) osavõtul läbiviidava meetmete väljatöötamise tööseminari tulemused (tööseminari tulemuste kajastamise strateegiadokumendi projektis tagab töö teostaja);

4. Nõuded töö teostamise ajakavale

Tellija eeldab, et töö teostamine toimub ajavahemikul 18. veebruar 2015 (lepingu sõlmimine) kuni 16. aprill 2015 (strateegiaprojekti üleandmine Tellijale ja edastamine MTÜ Lääne-Harju Koostöökogu liikmeskonnale) ning selle käigus viiakse läbi alljärgnevad tegevused:

20.-21. veebruar 2015.a. liikmeskonna aktiivi tööseminar, väljasõiduseminarina Pärnusse (töö teostaja osalemine soovitatav, tööseminari süstematiseeritud tulemuste kokkuvõte tagatakse töö teostajale Tellija ning seminari läbiviija poolt, töö teostajalt ei eeldata tööseminari korraldamisega seotud ülesannet täitmist);
Meetmete väljatöötamise seminar Tellija esindajate ja töövõtja esindaja (te) osavõtul märtsi I poolel (seminari täpsem aeg ja korralduslikud küsimused lepitakse kokku lepingu sõlmimisel);
Strateegiadokumendi mustandi üleandmine Tellijale hiljemalt 18.03.2015;
Tellija esindaja kirjalik tagasiside strateegiamustandile hiljemalt 24.03.2015;
Strateegiamustandi tutvustamine ja tagasiside kogumine MTÜ Lääne-Harju Koostöökogu liikmeskonnalt 28. märtsil 2015.a. toimuval avalikul seminaril (toimub MTÜ Lääne-Harju Koostöökogu tegevuspiirkonnas);
29.03 kuni 16.04.2015.a. strateegiaprojekti täiendamine vastavalt avaliku seminari tagasisidele, lõppviimistlus ja üleandmine tellijale.

5.  Töö eeldatav maksumus

Töö eeldatavaks maksumuseks on kuni 9000 eurot (sealhulgas käibemaks, tellija ei ole käibemaksukohuslane)

5. Pakkumuse esitamine

Pakkumuste esitamise tähtaeg on 11. veebruar 2015.a. kell 16.00, pakkumused esitada elektroonselt, pakkuja esindaja poolt digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile info@vomentaga.ee Pakkumus peab sisaldama:

pakkuja kirjeldust töö eesmärgile vastava strateegia koostamise põhimõtetest, meetoditest, ülesehitusest ja töövõtetest;
pakkuja asjakohaste teadmiste, kogemuste ja referentside kirjeldust (sh projektimeeskonna ja selle rollide kirjeldust, projektimeeskonna liikmete elulookirjeldusi);
töö teostamise täpsustatud ajakava (võttes arvesse Tellija eelpoolkirjeldatud nõudeid töö teostamise protsessile);
töö hind (sisaldab vaid töö teostamisega seotud otseseid kulusid, töö käigus läbiviidavate üritustega seotud ruumide rendi, toitlustamise ja muude majanduskulude katmise tagab Tellija). Töö teostaja võib pakkumuses kirjeldada töö osadeks jaotamise ning osade kaupa tasumise etapid, arvestades asjaolu, et ettemaksu tasumine Tellja poolt ei ole võimalik.

6. Pakkumuste hindamine, eduka pakkuja väljaselgitamine ja lepingu sõlmimine.

Käesoleva lähteülesande tingimustele vastavaid pakkumusi hindab MTÜ Lääne-Harju Koostöökogu juhatuse poolt moodustatav vähemalt 5-liikmeline hindamiskomisjon.

Pakkumuste hindamisel lähtutakse alljärgnevatest kriteeriumitest:

pakkumuse sisu ja selle vastavus lähteülesandes kirjeldatud eesmärgile ja tellija vajadustele (kriteeriumi osakaal 60%)
pakkumuse hind (kriteeriumi osakaal 30%)
pakkuja asjakohased teadmised, kogemused ja referentsid (10%).

Hindamiskomisjon annab pakkumusele, mille sisu vastab nende hinnangul kõige paremini lähteülesandes sätestatud eesmärgile, maksimaalse hindamispunktide arvu (60), teised pakkumused saavad hindamispunkte vähem vastavalt hindamiskomisjoni hinnangule. Kõrgemalt hinnatakse pakkumisi, milles pakutav töö sisukirjeldus vastab paremini tellija vajadustele, tagab komisjoni hinnangul parema lõpptulemuse ning on detailseimalt kirjeldatud nind adekvaatseimalt põhjendatud. Komisjoni konsensuslik otsus kujundatakse selle liikmete individuaalsete hinnangute alusel. Juhul, kui konsensust ei saavutata, siis otsustatakse pakkumusele omistatav hindamispunktide arv hääletuse teel. Kui kaks või rohkem pakkujat on esitanud komisjoni hinnangul võrdselt hinnatava sisuga pakkumused, siis omistatakse neile võrdne arv hindepunkte (sh maksimaalsed hindamispunktid).

Hindamiskomisjon annab pakkumusele, mille pakkuja teadmised, kogemused ja refentsid vastavad kõige paremini antud töö sisule, maksimaalse hindamispunktide arvu (10), teised pakkumused saavad hindamispunkte vähem vastavalt hindamiskomisjoni hinnangule. Komisjoni konsensuslik otsus kujundatakse selle liikmete individuaalsete hinnangute alusel. Juhul, kui konsensust ei saavutata, siis otsustatakse pakkumusele omistatav hindamispunktide arv hääletuse teel. Kui kaks või rohkem pakkujat on esitanud komisjoni hinnangul võrdselt hinnatava sisuga pakkumused, siis omistatakse neile võrdne arv hindepunkte (sh maksimaalsed hindamispuntid).

Hindamiskomisjon annab madalaima kogumaksumusega (sh käibemaks) maksimaalse hindamispunktide arvu (30 punkti). Teised pakkumused saavad hindamispunkte proportsionaalselt vähem, kasutades järgnevat valemit: hinnatavale pakkumusele antavad hindamispunktid =  (madalaima pakkumuse maksumus eurodes / hinnatav pakkumuse maksumus eurodes ilma käibemaksuta) x 30. Kui kaks või rohkem pakkujat teevad võrdsed madalaimad pakkumused, siis omistatakse neile kõigile 30 maksimum hindamispunkti.

Kriteeriumite lõikes antud hindamispunktid summeeritakse, edukaks tunnistatakse pakkumus, mille lõplik hindamispunktide arv on võrreldes teiste pakkumustega kõige suurem. Kui kahele või enamale vastavaks tunnistatud pakkumusele omistatud lõplik hindamispunktide arv on võrdne ja suurem teistele pakkumustele omistatud hindamispunktide arvust, tunnistatakse edukaks pakkuja, kelle pakkumus sai rohkem hindamispunkte pakkumuse sisu hindamise eest.

Leping töö teostamiseks sõlmitakse edukaks tunnistatud pakkujaga, kellega võib pidada täiendavaid läbirääkimisi hankelepingu tingimuste täpsustamiseks.

Lähteülesande lisad:

Strateegia ettevalmistamise käigus läbiviidud SWOT-analüüsi tulemused

                                                                                                            

[1] http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/HTML/?uri=CELEX:32013R1303...

[2] http://www.maainfo.ee/index.php?page=3673

[3] http://www.agri.ee/et/eesmargid-tegevused/maaettevotlus-ja-maaelu/leader

[4] http://www.vomentaga.ee/uudised/laane-harju-koostookogu-strateegia-uuend...

 

Viimati lisatud uudised

20.03.2024
11.-18.märts 2024 oli avatud projektitaotluste vastuvõtt Lääne-Harju Koostöökogu tegevuspiirkonnas, mille tulemusena: Meede 2 TUGEVAD KOGUKONNAD JA...
18.03.2024
KOHAD ON TÄITUNUD! Koolituse toimumisaeg: 11.04.2024, kell 10.00 – 16.00 Toimumiskoht: Padise Valitsejamaja II korruse saal, Padise, Lääne-Harju...
08.03.2024
KUTSE tutvumisreisile Ida-Harju Koostöökoja piirkonda "Tugevad kogukonnad ja põnevad külastuskeskused" Ida-Harju Koostöökoda kutsub kevadisel...