NICOLE – New Initiatives and Co-operations for Local Economies projektikoosolek Eestis 13.05-19.05.2022
NICOLE projekti põhieesmärk on suurendada kohalike omavalitsuste saadikute, linnapeade ning teiste kohaliku arengu sidusrühmade teadlikkust ja teadmisi, täiendada nende oskusi kohaliku arengu juhtimisel ning seeläbi omavalitsuste sotsiaalse ja majandusliku arengu planeerimise ja elluviimise parandamine.
Eesti rahvusvahelisel koolitusseminari eesmärk oli suurendada partnerluses osalevate lektorite ja koolitajate teadlikkust, teadmisi ning oskusi ja kasutajate suutlikkust projekti väljundeid arendada. Koolitusseminaril keskenduti: kohalike omavalitsuste profiili metoodika ja indikaatorite süsteemi esitlusele, mida seminari käigus uuendati ning täiendati Euroopa pandeemia ja sõjaga seotud hetkevajadustega ning nende mõjuga sotsiaalsetele ja majandusprobleemidele Euroopas. Eesti, kui võõrustaja tutvustas oma häid praktikaid rohemajanduse, vabatahtliku töö ja sotsiaalse ettevõtluse valdkonnas. Toimusid erinevad seminarid, õppereisid ning arutelud kohalike ettevõtjate, vabatahtlike, omavalitsuste ning kogukondade esindajetega.
NICOLE projekti Eesti rahvusvahelisel koolitusseminaril osalesid projektipartnerid Slovakkiast, Soomest, Tšehhist, Itaaliast, Ungarist ja Eestist.
Külalised jäid visiidiga väga rahule ja olid vaimustuses Eestis ja Lääne-Harju koostöökogu piirkonnas tehtud ning käimasolevatest projektidest. Külalisi köitsid erinevad sotsiaal- ja rohevalla projektid ning selle juures vabatahtlike ning kogukonna kaasatus ja omavalitsuste koostöö.
Siinkohal tänab LHKK kõiki kohalike koostööpartnereid, kes olid nõus oma aega panustama ja tegemistest rääkima ning aitasid koolitusseminari läbi viia. Eriline tänu kuulub:
Marju Randlepp – Rae valla Haridus- ja kultuuriameti juhataja; Margery Lilienthal – Rae valla Võsukese lasteaed direktriss; Kadri Tillermann – Saue valla projektijuht; Kairi niinepuu-Mark Kogukondliku algatuse Roheline vald, Lohusalu Poolsaare Loodusselts, valla kogukonnakomisjon, idee algataja ning koostööpoolte kokkukutsuja; Marie Käige – sotsiaalne ettevõtja, kogukonnaalgatuse “Rohevald” tiimi liige, õpetaja; Kerli Lambing – Lääne-Harju valla keskkonna- ja ehitusosakonna osakonna juhataja; Jaanus Saat – Lääne-Harju vallavanem; Nika Kalantar – Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum kuraator; Anne Koogikodu; LaSpa spaahotell; Arvo Pärdi Keskus; Padise kloostri külastuskeskus; Padise Kastell; Kreutzwaldi hotell.
Koolitusseminari kava pani kokku ja külaliste reisijuhiks oli Lääne-Harju Koostöökogu Rahvusvaheliste koostööprojektide koordinaator Kaire Luuk.