Rahvusvaheline Loode-Eesti geopargi seminar

15. mail toimus Laulasmaal 5 Star Nature+ projekti raames Loode-Eesti geopargi seminar, mis tõi kokku osalejaid Eestist, Hispaaniast, Itaaliast ja Soomest. Seminari eesmärk oli arutada Loode-Eesti geopargi arendamise strateegiat.

Jaanus Terasmaa Tallinna Ülikoolist tutvustas Loode-Eesti strateegia kava, mille eesmärk on edendada piirkonna arengut läbi geopargi loomise. Tallinna Ülikooli üliõpilased esitlesid oma kaardistusprojekti, mis analüüsis olemasolevaid tooteid ja teenuseid geopargi piirkonnas ning lõi nende põhjal detailse kaardiloo.

Jaan Urb Cumulus Consulting OÜ-st jagas kogemusi Ida-Virumaa geopargi loomisest, pakkudes praktilisi näpunäiteid ja õppetunde. Lisaks tutvustati Soome Lauhanvuori-Hämeenkangase UNESCO geopargi kogemust, mis andis ülevaate geopargi edukast toimimisest ja haldamisest.

Pärast ettekandeid arutati geopargi tulevikku ja võimalusi kohaliku kogukonna parema kaasamise osas. Kuna seminar toimus inglise keeles, jäi kohalike osalejate arv tagasihoidlikuks, õhku jäi mõte, et sarnane seminar toimuks ka kohalikele huvilistele.

Pärast seminati toimus väljasõit Pakri poolsaarele, kus geoloog Kuldev Ploom tutvustas piirkonna loodust ja geoloogiat. Pärast suvepuhkust plaanib Lääne-Harju koostöökogu jätkata strateegias kavandatud tegevuste elluviimisega.

Seminari õuealal olid kohal ka Loode-Eesti toidutootjad

Kuupäev: 
Kolmapäev, 15. Mai 2024