Avastusretked Loode-Eesti taimemaailma II raames õppeprogramm lastele ja noortele

Avastusretk Loode-Eesti taimemaailma II raames toimusid järgmised õpitoad lastele ja noortele Lääne-Harjumaa koolides:

03.11.2023 Padise Põhikoolis

15.11.2023 Risti Koolis

24.11.2023 Lodijärve Koolis

Piirkonna koolide 5 või 6 klasside õpilastel võimalus lähemalt tundma õppida siinseid looduses kasvavaid ravimtami.

Koolitaja tagasiside:

Töötades välja õppeprogrammi tahtsime panna rõhku just meelte kasutamisele, mitte niivõrd kuiva info edastamisele  Eesmärgiks seadsime pakkuda lastele kogemus, mis näitab, et ka talvisemal hooajal on võimalik kõikide meelte abil taimi vaadelda ja tunnetada, võib-olla märgata neid hoopis uue nurga alt. Õppeprogrammi esimeses osas tutvusid õpilased peamiselt raviteede kasutamise ja joomise protsessiga, Neil oli  võimalus kuivatatud taimepuru pealt mõistatada, millisele taimeteega on tegemist. Selgus, et tegemist oli päris raske ülesandega. Pärast sai erinevaid teesid ka maitsta ja kogeda, ilma magustajata tundus mitmele puhas taimetee päris võõrastavana.

Teises pooles demonstreerisime destilleerimise protsessi ja lapsed said tunda, kuidas mõnus kadaka aroom üle terve ruumi levis. Maitsesime ja nuusutasime erinevatest taimedest tehtud tooteid – siirupeid, õlisid, lillevett, moosi ja maitsevett.

Lastele meeldis nuusutada, maitsta ja mõistatada, kuigi  kõik maitsed ei olnud alati mokkamööda.

Õpilased said kogemuse, et taimed on mitmekülgsed ja abiks paljudel elujuhtudel ning et ravimtaimi saab kasutada ka toidu valmistamisel ja jookide tegemisel.

Õppeprogrammi läbiviimist rahastati Lääne-Harju Koostöökogu Puhume purjesse 2023 meetmest.

Avalik positus meie külaskäigu kohta leiab siit: https://www.facebook.com/Kloogakool/posts/pfbid02RaMXuGUSvBHSAoYX3HHj9UPZpNeUcnqietPQsmrouPV9MWAnS1xMSSWjoqb3P2N1l

 

 

 


 

Kuupäev: 
Laupäev, 25. November 2023