Puhume purjesse Metsikud taimed toidulaual

Kevadel hakkavad toidutaimed oma ninasid välja pistma ja looduse külluslik toidulaud on meie jaoks kaetud. Kutsume Sind tutvuma metsikult kasvavate söödavate taimedega, mis pakuvad täiendust ja vaheldust rohkem teada ja tuntud toidutaimedele.
Ees ootab mõnus kevadine jalutuskäik ja metsikute toidutaimede kogumine koos Maret Allikaga, millele järgneb ühine söögitegemine koos Taavi Kuusikuga, kes juhendab
kuidas kasutada toidus kevadist õiteilu ja värsket metsarohelist. Hubases ja romantilises Padise Kastellis valmivad koostöös kerged ampsud, mida kohapeal üheskoos nautida saab.

Menüüs on lilleline tervitusnaps (mokteil), siiaäkis mustal leival, lahtine pirukas, mille kõrvale valmistame metsikute taimedega rohelise salati, magustoit las jääda üllatuseks!

Maret Allikas on taimede tundja Läänemaalt, kes on teinud koostööd Eesti tipprestoranidega, aidates neil menüüsse sobitada ja koguda erinevaid kodumaised toidutaimi. Maret on loonud instagrami konto @allikas.maret, kus jagab oma taimekogumisretki ja leide metsast ning mere äärest. Kevadel 2022 ilmub raamat ”Metsapoole maitsed, taimed ja toit” , mille üheks kaasautoriks on Maret Allikas.
Taavi Kuusik on kokk ja kokaeriala kutseõpetaja Haapsalu Kutsehariduskeskuses.Ta on praktiseerinud kokaametit üe 13 aasta.Taavi on avatud meele ja silmaringiga, peene tunnetuse ja maitsemeelega, kes sobitab metsikuid toidutaimi tänapäevas võtmes roogadega, väärtustades puhast kodumaist toorainet ja elaval tulel toiduvalmistamist.

Registreerimine on hetkel lõppenud, kohad on täis. Lisame soovijaid ootenimekirja, palume osalussoovist teada anda maretallikas@gmail.com

 

29.mai. 2022

Osalustasu 15 eurot, tasumine kohapeal. Lapsed kuni 12. aastani tasuta.
Selga retkele ja toiduvalmistamiseks sobivad riided.
Lisainfo: Maret Allikas 56921119

Sündmusele annab hoogu juurde Lääne- Harju Koostöökogu koostööprojekt "Puhume purjesse", mille tegevusi kaasrahastatakse LEADER meetmest.

Kuupäev: 
Reede, 27. Mai 2022