23. juulil 2017 kell 10-17 toimub kolmandat korda üle-eestiline avatud talude päev

Avatud talude päev annab hea võimaluse näha, kuidas kasvab kodumaine toit ja mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte.

Lääne-Harju piirkonnas ootavad Sind külla:

Kase talu Lohusalus - võimalik tutvuda kalurimuuseumi uue näitusega ja külastada käsitööpoodi. 

Aaviku talu Kersalus - giidiga ekskursioonid aias, loengud, aiatehnikahuvilistele erimoodi aiatehnika demonstratsiooni ja Padise Rahva Teatri etenduse. Avatud kohvik, kohalikud käsitöölised ja toidutootjad müüvad oma toodangut. Müügil püsikud, puud ja põõsad.

Järve talu aktiivpuhkekeskus Nahkjala külas - Sul võimalus koos perega disc golfi mängida, vibutornist vibu lasta ja koos Jõuluvana Kusti ja päkatsitega lustida. Tublimad ja usinamad saavad aidata Kusti maja ehitustöödes.

Loigu talu Lemmaru külas - võimalus tutvuda lamba-, kitse- ja linnukasvatusega. Käsitööjooki pakub Wassalemma Pruulikoda. Tule kogu perega!

Mõnuste Juustukoda Linnumetsa talus Mõnuste külas - programmi mahub mozzarella taltsutamine, kiviaia ladumine, kimmkatuse ehitamine. Linnumetsa talu õuel on avatud talukohvik ja Mõnuste küla käsitööliste talupood.

Mahefarm OÜ Madila külas - lammaste ajamine koeraga ja lammaste pügamine. Pakutakse talutoitu!

Saidafarm Lehetu külas - meierei külastus, loomade vaatamine, toodete degusteerimine, masinanäitus, toiduetendused.

Korjuse-Vanapere talu / Kloostrimetsa Fideikomiss UÜ Määra külas - võimalik tutvuda talus asuvate mitmeid hektareid suure õunaaia, aroonia ja astelpaju istanduse ning taimeaiaga.

Vihterpalu tall Vihterpalus - kõige pisematele on avatud elektriautode sõidurada, mänguplats kiikede ja ronimisatraktsioonidega, lisaks ootavad lapsi talli ponid Kusti ja Ruudi. Lastega mängib PIPI PIKKSUKK. Soovi korral saavad hobuse selga ka suuremad külastajad, sest ratsutamist on võimalik proovida ka hobustega. Avatud on kohvik, soovijad saavad osaleda loteriis (iga pilet võidab). Külalistele esinevad väikesed ratsutajad.

Talude asukohad ja lisainfo leiad kaardilt http://www.avatudtalud.ee/et/kulastajale!

Tule maale ja vaata, kuidas kasvab Eesti toit!

Viimati lisatud uudised

07.12.2018
Lääne-Harju Koostöökogu rahvusvahelise koostööprojekti algatusel loodud Porikuu festivali esimene aasta ületas ootusi. Kui korraldusmeeskond oli...
07.12.2018
Lääne-Harju Koostöökogu töötajate puhkused jõulukuul: Büroojuht Kerli Lambing puhkab: 10.12-21.12.2018, palume pöörduda organisatsiooni...
27.11.2018
Koondame meieni jõudnud info Lääne-Harju Koostöökogu piirkonnas toimuvate jõulukuu sündmuste kohta. Lisainfo huvipakkuva sündmuse kohta leiate...