Esita Harjumaa aasta tegija 2020 kandidaate!

PRESSITEADE
Tallinn, 29.09.2020

Esita Harjumaa aasta tegija 2020 kandidaate!

Konkurss Harjumaa aasta tegija ootab ettepanekuid inimestest, ühendustest, asutustest, ettevõttetest, kes on silma paistnud 2020. aastal tähelepanuväärse panusega maakonna arengusse. Tublimaid tegijaid saab tunnustamiseks esitada üksikisikuna, sõprus- või kogukonnaga, omavalituse või ühenduse pooltkümnes kategoorias. Tunnustused antakse üle kodanikupäeval, 26. novembril.

Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) tegevdirektor Joel Jesse arvates peitub edu võti koostöös. „Tänavune aasta ei ole olnud kindlasti selline, nagu me seda oma uus aasta soovides eeldasime tulevat. Keerulistel aegadel on seda enam vaja teha koostööd, leida tuge ja toetust oma perelt ja koostööpartneritelt ning kindlasti ka tunnustust, et leida endas jõudu ja tahet tulla raskustest välja ning olla see juures tugevam kui enne,“ ütleb Jesse.

Harjumaa aasta tegija konkursile saab kandidaate esitada kuni 31. oktoobrini Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse veebilehekülje kaudu: https://www.heak.ee/harjumaa-aasta-tegija/ järgmistes kategooriates: 
aasta sädeinimene, aasta vabaühendus, aasta panustaja, aasta tegu, Harjumaa tervisetegija, Harjumaa tervisetegu, parim siseturvalisusse panustav organisatsioon, parim LEADER koostööprojekt, parim LEADER ettevõtlusprojekt, parim LEADER elukeskkonna projekt. 

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse (HEAK) juhatuse liige Hannes Ojangu tõdeb: „Koroona periood on toonud veelgi enam esile selle, et me kõik peaksime olema ettevõtlikumad, seetõttu soovime konkursi kandidaatide esiletõstmise kaudu anda eeskuju ja indu kõikidele neile, kes seda tänases kiirelt muutuvas olukorras vajavad“. 

Tunnustussündmusel Anija mõisas antakse välja ka Aasta küla tiitel ning “Eesti kaunis kodu” konkursi preemiad. Korraldajad järgivad sündmuse korraldamisel Eesti Vabariigi Valitsuse ürituste korraldamise nõudeid ja Terviseameti soovitusi, et tagada kõikidele huvilistele turvaline osalemine. Korraldajad on valmis tegema ka jooksvaid muudatusi kui olukord seda nõuab.

Harjumaa silmapaistavate algatuste tunnustamine on alguse saanud 2003. aastast kasvades iga aastaga üha suuremaks.  Eelmisel aastal sai Aasta teoks Soomusrong nr 7 Wabadus. 

Aasta Tegija konkurssi veavad eest Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Harjumaa Leader tegevusgrupid ning Kodukant Harjumaa.

Lisainfo:
Külli Vollmer
Aasta tegija konkursi eestvedaja
Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
5114027
kylli@heak.ee

 

Aastate jooksul on Harjumaa aasta tegija tunnustust erinevates kategooriates välja antud 116. Kõige pikema traditsiooniga, aastast 2003, on Kodukant Harjumaa algatatud sädeinimese tiitel, HEAKi ja Harju maavalitsuse poolt kutsuti 2006. aastal ellu aasta ettevõtte ja aasta toetaja/panustaja valimine. 2019. aastal valiti esmakordselt siseturvalisusse panustavat organisatsiooni ja tervisetegu, mõlemad on HOLi Nõukogude poolt algatatud ettevõtmised.. Esimene aasta küla valiti 2005.aastal. Leader parimaid projekte on konkursi raames valitud aastatel 2014, 2015 ja 2019.

Viimati lisatud uudised

11.06.2024
Uudiseid saad lugeda SIIT
08.06.2024
23.-24. augustil toimub koostööprojekti "Piirkondade kogemusvahetus ja tegevusrühmade koostöö arendamine" suveseminar liikmetele. Osalevad seitsme...
31.05.2024
23. mail.2024 kogunenud Lääne-Harju Koostöökogu juhatus kinnitas 2024 märtsi taotlusvooru paremusjärjestuse ja rahastusettepanekud PRIAle: Meede 2...