Loode—Eesti turismiettevõtjate inspiratsioonireis Hispaaniasse toob piirkonda uue festivali

2017. aasta novembris külastasid viis Loode-Eesti turismiettevõtjat Valle del Ambrozi piirkonda Hispaanias. Inspiratsioonireisil külastati piirkonna matkaradasid ja vaatamisväärsusi, vaadati kohalikke majutusettevõtteid ja SPAsid. Õppereisi keskmeks oli festival Otoño Mágico (Maagiline Sügis). Festival loodi, et kutsuda piirkonda külastajaid sügisesel madalhooajal. Tänaseks on novembrikuisest festivalist piirkonna jaoks kujunenud külastatavuselt teine kuu aastas (25 000 külastajat). Festivalil toimuvad ratta- ja jalgsimatkad, teatrietendused, kontserdid, toidu- ja käsitöölaat, sügisparaad. Festival toimub LEADER tegevusgrupi eestvedamisel, kaasa löövad omavalitsused, ettevõtjad ja vabaühendused.

Reisiseltskond kohtus enne teele minekut Mõnuste Juustukojas, et omavahel tutvuda ja rääkida igaühe ootustest. Peale reisi võõrustas ettevõtjaid Arvo Pärdi Keskus, et taas muljetada ja teha konkreetne tegevusplaan, kuidas reisilt saadud kogemusi meie piirkonnas rakendada. Õppereis mõjus õpetlikult erineval viisil. Kuigi enamus muljeid mõjusid väga inspireerivalt, kogesime ka hetki, mida oma tegevusi korraldades tahaks vältida. Üheks selliseks oli festivali raames toimunud gastronomy journey, mille osas olid ootused kõrged, kuid sisuliselt oli see 4 tundi kestev mess suures spordisaalis väga valju muusika, tohutu inimmassi ja plastikprügi keskel. Meie, põhjamaalaste, ootustele see päriselt ei vastanud, aga kohalikud olid see-eest väga rahul. Matkad imelises looduses, kultuurisündmused, kohalike turismiatraktsioonide külastus ja lihtsalt jalutamine huvitava ajalooga vanalinnas olid kõigi jaoks suurepärased kogemused. Suurim õppetund on aga ehk see, et osapoolte koostöö ja osava turundamisega on võimalik ka väikeste vahenditega saavutada täiesti muljet avaldav tulemus.

Leidsime, et meie piirkond – Loode-Eesti – on paljuski samas seisus. Suvel on kõigil kiire ja tööd jagub, kuid miks mitte korraldada nö hapukurgihooajal üks kvaliteetne festival? Me oleme samaväärselt rikkad ümbritsetuna imelisest loodusest ja pakkudes külastajale kõrgel tasemel nii kultuuri- kui maitseelamusi. Kuidas see meie puhul aga täpsemalt toimiks? Porikuu festival sai nimena lukku pandud, 2018 aasta sügis samuti. Sündmused võiksid kuu aja vältel toimuda kogu piirkonnas. Igaüks paneb oma nišis porikuu programmi kokku. Ideaalne oleks ja unistada ju võib, kui programmist kooruksid välja kaks nö “teed” – geograafiline, kus ühes piirkonnas on võimalik nautida erinevatest sektoritest elamusi: loodust, kultuuri, käsitööd, toitu jne. Teine tee oleks nö teematee -mõisatuur, gastronoomilised elamused Loode-Eestis, porikuu matkad jne.

Hetkel olemasolevate vahendite piires saame vaikselt alustada, sest suure festivali korraldus professionaalsel tasemel eeldab suuremat ressursi. Samas kõik suured asjad sünnivad väikestest sammudest, ehk siis – kohtumiseni Porikuu festivalil Loode- Eestis!

Õppereisil osalesid Maarja Lillemäe (Linnumetsa talu), Heli Nurger (Padise klooster), Ülle Kuningas (Kallaste talu), Tiiu Mägi (Laulasmaa Puhkekeskus), Anu Kivilo (Arvo Pärdi Keskus) ja Ede Teinbas (Lääne-Harju Koostöökogu).

Õppereisi võõrustas tegevusgrupp DIVA Hispaaniast, osalesid delegatsioonid ka Valli del Canavese ja Montagne Biellesi tegevusgruppidest Itaaliast, Põhja-Satakuntast Soomest ja Järva Arengu Partnerid Eestist.

Õppereisil osalemist kaasrahastas Eesti maaelu arengukava 2014–2020 kaudu Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond. Õppereisi galerii: http://vomentaga.ee/galeriid/5nature-projekti-oppereis-valle-del-ambrozi...

Lisainfo: meetmejuht Ede Teinbas, ede@vomentaga.ee, 58085407

Viimati lisatud uudised

22.02.2024
2024 taotlusvoor toimub 11.03 - 18.03.2024  kell 17.00 e-Pria keskkonnas. INFOPÄEV Toimumisaeg ja koht: 08.03.2024 algusega kell 15.00 Padisel,...
18.02.2024
Piia Kärssin, Türismäe taimetalu perenaine Tänu Lääne-Harju Koostöökogu Puhume Purjesse projekti toetusele on piirkonna elanikel ning  koolide 5....
16.02.2024
Lääne-Harju Koostöökogu juhatuse koosolek toimub 20. veebruaril kl 17.00 Padisel Päevakord: 1. Lääne-Harju Koostöökogu juhatuse liikmete valimise...