Porikuu elamusfestival annab teatepulga üle advendiajale

Novembriga lõppev Lääne- ja Harjumaa sügistalvine elamusfestival annab andresepäeval teatepulga üle advendiajale ning jõulupühadeks ettevalmistavatele üritustele.

“Kuigi ilm akna taga on Porikuu festivalile sobivalt porine, kulgevad Loode-Eesti kuultuurikorraldajad juba advendiootuses,” kergitab Porikuu festivali projektijuht Elisabet Mast katet novembri lõpus toimuvatelt sündmustelt.

Üheskoos Loode-Eesti kohalike meisterdajatega võetakse ette mitmeid põnevaid töötubasid, kus saavad kaasa lüüa huvilised kõikjalt üle Eesti. “Näiteks saab nii Riisiperes kui Hüüru külas meisterdada jõulupärgasid ning proovida käsitsi jõulukaartide trükkimist. Haapsalus Amii kojas saavad aga nii suured kui väikesed meisterdada vildist jõuluhaldjaid,” kirjeldas Mast.

Argirutiinist saab novembrikuu lõpus välja osaledes salapärastel laternamatkadel nii Suurupis kui Padliskis. “Laternamatkad on seni olnud kõigile osalejatele jõukohased ja viivad paikadesse, kuhu tavaliselt oma jalaga ei satu. Traditsiooniliselt tehakse matka keskel paus teepunktis, kus saab nautida sooja teed ja küünalde ilu,” jagas Mast soovitusi.

Kohalike väiketootjate kaupu ning Loode-Eesti miestrite käsitööd saab Masti sõnul soetada nii Laulasmaal toimuvalt Kadrilaadalt kui ka Harjumaa muuseumis toimuvalt Andresepäeva laadalt. “See on hea võimalus leida oma lähedastele erilisi jõulukinke või ka ise talvekaupu soetades lähenevaks külmaperioodiks valmistuda,” märkis Mast.

Tänavune Porikuu festival lõpeb andresepäevaga, mil Porikuu annab teatepulga üle jõuluajale. Sel vahemikul leiavad aset kontsertõhtu Roostal, mustkunstishow Riisiperes ning Talveõhtu Haapsalu vanalinnas. Romantilises Haapsalu vanalinnas süüdatakse 30. novembril advendiküünal ning toimumas on ka mitmeid eriüritusi, mille korraldajaks kohalikud ettevõtjad.

Täpsem ülevaade Loode-Eestis toimuvatest üritustest, millest on võimalik veel viimaseid nädalaid kestva Porikuu festivali raames osa saada, asub kodulehel www.porikuu.ee.

Viimati lisatud uudised

17.01.2020
Lääne-Harju Koostöökogu üldkoosolek otsustas oma 16.01.2020 koosolekul muuta 2020. aasta rakenduskava ning avada ühes taotlusvoorus 30.03.-06.04.2020...
12.12.2019
Tänavu erakordselt menukaks osutunud Porikuu elamusfestival meelitas sügiseste ilmade kiuste Loode-Eesti sündmustele tuhandeid külastajaid kõikjalt...
08.12.2019
PAKKUMUSKUTSE Loode-Eesti veekogude puhkemajanduslikul eesmärgil kasutatavuse uuringule  Sissejuhatus: Lääne-Harjumaa on rikas mitte ainult pika ja...