Rahvusvahelise koostööprojekti “Dark Sky” Öötaeva Akadeemia alustas loengutega!

Loode-Eestis on uueks vaatamisväärsuseks Rahva Observatoorium Saue vallas, Munalaskmes, mis võimaldab tegeleda uue huvialaga – astronoomiaga. 

Projekti Öötaeva Akadeemia eesmärgiks on piirkonnas loodusteadusi populariseerida. Kaasatud on Paldiski Ühisgümnaasiumi, Saue Gümnaasiumi ja Keila Kooli gümnaasiumiastme õpilased, et tutvustada astronoomiat kui hobi ja teadust. Kõigis kolmes koolis toimuvad loengud astronoomiast ja hiljem ka väljasõit observatooriumisse. Paldiskis toimusid loengud 03. novembril ja Sauel 11. novembril. Keila koolis on loengud 17. ja 18. novembril. 

Loengut peab Taltechi õppejõud Vladislav-Veniamin Pustõnski, kes on Küberneetika instituudi dotsent. 

Õpilastel on valida kolme erineva teema vahel – kosmilised reisid, päikesesüsteem ja tähed. Miks mõni täht on punasem ja teine sinisem, miks enam inimesed kuule ja veel kaugemale kosmosesse ei lenda? Kus me asume ja kui vana on meie universum? Kuidas tähed sünnivad ja surevad? Kõigile neile ja paljudele teistele küsimustele saab  loengutes vastused. 

Loengud mitmekesistavad füüsikatunde ja õpilased on väljasõidu ootuses, et ise observatooriumis vaadelda ja õppida taevakehasid.

Loengud toimuvad Lääne-Harju Koostöökogu rahvusvahelise koostööprojekti "Dark Sky International – Argo Navis – Follow the Stars / Loode-Eesti tähed - teaduse, toidu ja turismi arendamine" raames ja projekti kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

Lisainfo Öötaeva Akadeemia kohta: Eliko Kõiv, projektijuht, eliko.koiv@gmail.com, tel 53 54 2379

Viimati lisatud uudised

10.12.2020
Väikemetsaomanikele suunatud projekt õpetab, kuidas pakkuda ökosüsteemiteenuseid Lääne-Harju Koostöökogu piirkonnas käivitus rahvusvaheline projekt...
25.11.2020
PRESSITEADE Tallinnas, 12.11.2020 Harjumaa aasta tegijaid 2020 on selgunud Kogukond on selleks, et inimesi liita kogukond on selleks, et inimesi...
12.11.2020
Loode-Eestis on uueks vaatamisväärsuseks Rahva Observatoorium Saue vallas, Munalaskmes, mis võimaldab tegeleda uue huvialaga – astronoomiaga. ...