Puhume purjesse Filmipäev peredele 15.jaanuaril kell 12-15 Padise kloostri külastuskeskuses

Perepäev toimub laupäeval, 15. jaanuaril kell 12-15 Padise kloostri külastuskeskuses ja on osalejatele tasuta.

Järjekordsel perepäeval võtab järje üle armastatud režissöör Ülo Pikkov. Ülo on teinud mitu eriilmelist multikat, kõige värskem neist – “Taaskohtumised” – esilinastub alles tänavusel PÖFFIL.

Ruhnu saarest ja inimeste saatusest kõnelevas multikadokis on teemadeks igatsus ja austus kodutunde, saare-elu, rahu otsimise ja leidmise vastu.

Kas kodu on pigem koht või hoopis meelerahu? Film püüab mõtestada inimeseks olemise kõige sügavamaid tahke ja on küll mõeldud täiskasvanutele, kuid suudab kõnetada ka väiksemaid pereliikmeid.

Lamenukk- ja liiva-animatsiooni tehnikas loodud filmis on kasutatud ainult Ruhnu saarelt leitud “ande” – linnusulgi, kivikesi, oksaraage.. Kogu kraam rändas pärast filmimise lõpetamist kodusaarele tagasi.

Ülo räägib sellest, kuidas “Taaskohtumised” sündisid ja kuidas saab iga suur ja väike enda ümber olevaid asju oma maailma edasi andmiseks ära kasutada selliselt, et loodus haiget ei saa. 

Koos meisterdame endale ka päris oma multikategelase, kelle edasiste tegemiste üle saab juba iga osaleja ise otsustada.

 

Sündmus saab hoogu koostööprojektist "Puhume purjesse - Lääne-Harju Koostöökogu kogukondade ühtsuse ja koostöö toetamine läbi uudsete tegevuste ning sündmuste", mille tegevusi kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

Lisainfo: Büroojuht Monika Evartov  monika@vomentaga.ee,5174835

Kuupäev: 
Laupäev, 13. November 2021