Osalemine EUROOPA KOHALIKU DEMOKRAATIA koostööprojektis

EUROOPA KOHALIKU DEMOKRAATIA PROJEKT- Eesti Leader Liit

ELL  koostööprojekti kohtumised jõudsid järjega Serbiasse, kus osales külalisena LHKK Meetmejuht Marianne Adson

Õppevisiidi käigus külastasid Serbiat 13 Leader tegevusrühmade esindajat Prantsusmaalt ja 5 Eestist. Serbias oli neil võimalus näha LEADERi arendamist ja rakendamist  ning kohalike osalejate jõupingutusi muuta oma elukeskkond paremaks elukohaks.

Näiteks Leader France ja Eesti Leader Liit esindajad külastasid Serbia visiidi kolmandal päeval, 20. oktoobril  Lokalna akciona grupa "Partnerstvo za Potamišje" ja LAG Panonski fijaker territooriumil.

Sombori valla hoones võtsid külalised vastu linnavalitsuse ees abilinnapea Branislav Svorcan ja maaelu arengu nõunik Sr đan Savi ć. Panonski Fijakeri kohaliku tegevusrühma juhataja Jagoda Ko či ć koos Milica Staži ći ja Milica Radiniga tutvustas Sombori ja Apatini territooriumil tegutseva kohaliku tegevusrühma tööd ja projekte, keskendudes naisteühendustega ja toetades Sombori linna territooriumil asuvaid põllumajandusettevõtteid.

Prantsuse ja Eesti võrgustiku esindajad külastasid ka Sombori linnamuuseumi, kohaliku tegevusrühma kontorit Somboris ja @TAG, kus said proovida traditsioonilisi Ba ča roogasid. Eriti huvitav oli tikkimise töötuba, mis sai teoks Somborske niitideühingu abiga.

Kohaliku tegevusrühma Potamišje partnerluse esitlus korraldati Opovo etno restoranis @TAG.

"Õppevisiidi käigus õppisime kasutama uut terminit PLAG ehk potential action group ja uskuge, seda potentsiaali ja koostegemise rõõmu siin jagub, külalislahkusest rääkimata!" ütleb Leader Liidu tegevjuht Triin Kallas.

.

EPLD — European project for local democracy in Serbia, France and Estonia (Euroopa demokraatia Serbias, Prantsusmaal ja Eestis)
Erasmus+ strateegilise partnerluse projekt
Juhtpartner: Leader France (Prantsusmaa)
2022-2023

 

Kuupäev: 
Reede, 20. Oktoober 2023