Puhume purjesse„Jõulupärja meisterdamise töötuba teisel advendil Padise Kastellis“ 

„Jõulupärja meisterdamise töötuba teisel advendil Padise Kastellis“ 

„Jõulupärja meisterdamise töötuba Padise Kastellis“ on sündmus, mis leidis aset 4.detsembril, 2.advendi puhul. Sündmuse sihtgrupp oli suunatud pigem täiskasvanutele, kuivõrd jõulupärja loomiseks oli vaja käelisi oskusi ja töötoa pikkus oli üle kahe tunni. Sündmuse eesmärk oli pakkuda sihtgrupile võimalust luua oma kätega kordumatut ilu, millega tuua pühademeeleolu koju terveks detsembrikuuks. Kõigile osalejatele pakkusime kohapeal taimeteed ning Padise Kastelli piparkooke ja vürtsmandleid, et luua meeldiv atmosfäär ja pakkuda väikest kehakinnitust.

Sündmuse tutvustamiseks loodi Facebookis eraldi sündmus Padise Kastelli konto alt, mille kaaskorraldajaks lisati Lääne-Harju Koostöökogu ning koolitaja Melandia Lilled ja deko sotsiaalmeedialehed. Lisaks sellele telliti plakatite väljatrükk kvaliteetsele ilmastikukindlale paberile, mida jaotati üle Lääne-Harju valla 3 nädalat enne sündmust ühtekokku 10 erinevasse avalikku punkti. Jagasime ise üritust Lääne Harju piirkondade gruppidesse ning kutsusime eelnevates töötubades osalenuid isiklikult.

Töötoa vastu oli väga suur huvi, kuivõrd sarnaseid töötubasid pakutakse mujal osavõtutasuga 60 eurot osaleja. Töötoa juhendaja on samuti hinnatud dekoraator ning florist ja see aitas sündmuse õnnestumisele kaasa. Samuti sobilikult valitud kuupäev, mis ei olnud jõuludele liiga lähedal. Tulenevalt suurest huvist, korraldasime sama koolitust ühel päeval kahel korral, et koolitajal jätkuks kõigi osalejate juhendamiseks piisavalt ajalist ressurssi ja tähelepanu. Koolitaja oli võtnud kaasa endaga ka assistendi, kes abistas osalejaid. Kokku registreeris  34 inimest, kellest tuli kohale 32 külalist.

Koolituse alguses räägiti jõulupärja meisterdamise põhitõdedest ning kust selline traditsioon pärineb. Seejärel tutvustati erinevaid jõulupärja loomise võimalusi ja iga osaleja sai valida endale sobiva pärja raami (okstest, põhust, vahtmaterjalist, metallist jne). Koolitajal oli kaasa võetud rohkelt erinevaid looduslikke materjale- erinevad okaspuu oksad, ruskus, eukalüpt jne. Dekoratsioonideks oli rikkalik valik pärleid, kuulikesi, linnu kujukesi, värvilisi õisi, kuivatatud materjale ja palju palju muud. Jõulupärjad vormistati kena lipsukesega.

Koolitusel osalejad jäid väga rahule ning võtsid loodud jõulupärjad rõõmuga koju kaasa.

Kuupäev: 
Esmaspäev, 5. Detsember 2022