Lääne-Harju Valla päev 2023

Lääne-Harju Valla päev 2023 toimus 26.augustil Kloogarannas

Projekti suur eesmärk tutvustada ja viia kokku vallas elavad inimesed, kogukonnad, ettevõtted ja tegemised sai kindlasti suures plaanis täidetud. Päeva jookusl toimus väga mitmeid erinevaid ettevõtmisi, kuhu olid kaasatud just meie vallas toimetavad inimesed ja ettevõtted, kes said oma tegevusi lähemalt kogu publikule tutvustada. Liikumisprogrammi viisid suuresti läbi vallas toimetavad spordiklubid ja spordiga seotud inimesed. Messi alal tutvustati nt peagi toimuvat Porikuu festivali, mis katab väga suure ala meie vallast ja kaugemaltki ning tutvustab seeläbi väga suure hulga tegevusi, kohti, sündmusi jne. Õhtul toimunud pika laua piknik tõi kokku seltskonnad ja ühe küla inimesed ühe laua taha. Piknikukarbi kaudu tutvustasime 16 piirkonnas toimetava toidutootja toodangut. Laval esinesid meie valla kollektiivid, lapsed said lustida karussellil, teha sporti jne. Külastajate tagasiside oli väga positiivne, tunnustati tiheda päevakava ning laia valiku tegevuste eest.

Kõige täpsemalt saame osalejate arvu hinnata spordi ja liikumismängude juures. Sporditegevustest (erinevad treeningud, meeskonnamäng jne) ca 120 inimest ja laste jooksust ca 100 last. Lavalt käis läbi ca 40 esinejat. Kauplejaid ja messil osalejaid oli kokku ca 80 inimest. Päeva jooksul läbi käinud külastajate arve ca 1000 inimest. Piknikul osalejaid 200 ja õhtune kontserdi osa ca 2-3 tuhat inimest.

Tagasisidet oleme küsinud nii kauplejatelt meili teel, piknikul osalejatelt kui ka kohapeal inimestega vesteldes. Tagasiside on äärmiselt positiivne, tunnustati sujuvat korraldust, mõnusat olemist ja positiivset õhkkonda. Osalejatele väga meeldis, et oli nii palju tegevusi ja tihe programm. Lapsevanemad kiitsid et oli tasuta karussell. Suure kiituse pälvis õhtune piknikulaud. Meid soosis ka imehea ilm.

Analüüs on tehtud ja märksõnad järgmiseks aastaks kirja pandud. Soovime suurendada ja veel rohkem esile tuua messiala, kutsuda rohkem ettevõtteid ja ameteid oma tegevusi tutvustama. Nuputame kuidas saaks messiala muuta atraktiivsemaks. Piknikulauda juurde pikkida mõned ühendavad tegevused ja kõrvale meelelahutusprogramm. Ja nipet-näpet korraldusliku poole pealt veel.

Meetmest saadud tugi oli väga väga oluline. Kasutasime saadud toetust oluliste kuluartiklite peale ilma milleta ei oleks saanud üritust läbi viia, nt telgid-lauad, tehnika, korduvkasutatavate nõude teenus jne. Ilma nende vajalike vahenditeta ei oleks saanud üritust korraldada ja kui ei oleks olnud toetust oleks tulnud leida sponsorid, sest külastajate jaoks tasuliseks seda sündmust kindlasti ei soovi muuta.

Ürituse video:

https://www.youtube.com/watch?v=qxLF_yv2Rkc&t=45s

 

Kokkuvõtte koostas projektijuht Age Viimsalu

Kuupäev: 
Laupäev, 26. August 2023