LINC - Lõuna Itaalia Basilicata piirkonnas

LINC - LEADER Inspired Network Community, European Academy konverents, Basilicata piirkonnas, Lõuna-Itaalias 09.05-12.05.2023, LINC kultuuriõppe reis Baris 13.05-14.05.2023 

LINC eesmärk on  edendada võrgustumist ja kogemuste vahetamist Euroopa Leader piirkondade vahel. Toimub asjakohase teabe levitamine, vastastikune üksteise heade projektinäidete ning kultuuri tundma õppimine.

LINC ürituse avas traditsiooniline, rahvuslippudega tegevusrguppide rongkäik Bernalda vanalinnas, millele järgnesid kohaliku piirkonna- ja LEADER tegevusgruppide esindajate sõnavõtud.

Sellel aastal oli rongkäigus palju suuri ja väiksemaid riigilippe. Eesti Leader Liit oli tellinud  Eesti lipud enda delegatsioonile, keda sel aastal esindas  82 inimest erinevatest Eesti tegevusrphmadest. Eesti oligi suurima esindatusega osavõtja riik. Lipud jagati rongkäigu ajal laiali Bernalda linna lastele, nii sai linn täis lehvivaid Eesti lippe.

Neli päeva kestnud LINC konverentsil toimusid töörühmade arutelud, kus tutvustati rahvusvahelise koostöö häid näiteid ning rahvusvahelisi projektimeeskondi.

Traditsioonilised LINC-i spordivõistlused toimusid Nova Siri rannas. Liivased palli-jooksu ja osavusmängud tekitasid võistlejates lõbusat hasarti.  Pärast sporti lõõgastust Vahemeres.

Lõuna- ja õhtusöökidel Nova Siris, Ferrandinas ning lõpuüritusel Montescagliosas võrgustuti ning nauditi itaallaste traditsioonilisi sööke, kuulati rahvuslikku muusikat.

Erinevaid LINC osalejate kaasa võetud rahvustoitude maitseid  prooviti degusteerimislaual.

Konverentsi korraldajate poolt oli kokku pandud 10 erinevat õppereisi Basilicata piirkonnas. Külastati parimaid Leader projektinäiteid, kohalikku kultuuri- ja ajalooväärtusi ning toidutootjaid.

Näiteks oliivikasvatus, veini ja õlletootmine ja köögiviljakasvatus, mis on selle piirkonna peamine majandusharu. Või nt geoloogilise vaatamisväärsusena külastati Calanchi rahvusparki, mis inspireeris geopargi teemat Loode-Eestis jätkama.

Itaalia LINC võimalusena toimus pärast põhiprogrammi huvilistele kultuuriprogrammid. LINC kultuuriõppe reis Baristoimus 13.05-14.05.2023. Lääne-Harju Koostöökogust LINCil osalenud Kaire Luuk, Marianne Adson ja Marje Suharov tutvusid giidi vahendusel linna kultuuri- ja ajalooga.

Kuupäev: 
Esmaspäev, 19. Juuni 2023