Puhume purjesse Nissi Trollide Talvelaager Riisipere Kultuurikeskuses

Talvelaager toimus 3 päeval. Laagrist võtsid osa huvikooli Nissi Trollid õpetajad, kes viisid läbi pillitunde. Laagri lõpuks valmis laul "Lubja Leenust", mille autor Karina Looveer selle koos õpilaste ja õpetajatega Valgejärve matkaraja tipitelgis esitas. Samuti sai lugu ka salvestatud kaasaegsele infokandjale.

Tegemist on Puhume Purjesse projektiga „Huvikooli Nissi Trollid talvelaager 2022“, mis sai hoogu Leaderi rahastusest. Laagris oli päevakava, mis toetus 4 olulisele valdkonnale, mis aitavad noorte vaimset tervist paremini tasakaalus hoida: suhtlemine, meeldivad emotsioonid, liikumine ja tervislik toit.

Talvelaagris toimuvad tegevused toetasid väga noorte vaimset ja füüsilist tervist, suurendasid motivatsiooni instrumendi õppimise vastu, omandasid vajalikke üldpädevusi eelkõige õpi-, suhtlus- ja kultuurivaldkonnas. Lisaks pilliõppele ja muusika salvestamisele kaasaegset infotehnoloogiat kasutades, toimusid laagris tegevused, mis arendasid ka noorte füüsilist aktiivsust. Laagri kolmandal päeval toimus väljasõit Ellamaale, kus koostöös MTÜ Ellamaa Loodusseltsiga toimus matk Valgejärve äärsel matkarajal. Matkajuht tutvustas talviseid helisid looduses; kirjeldas millised näevad välja puud, millest valmistatakse instrumente; mis puu liigid sobivad pillide (kõlalaudade) valmistamiseks kõige paremini jne.

 

 

 

Kuupäev: 
Laupäev, 29. Oktoober 2022