Noorteprojekt Rummu Rahutu Vari

Rummu rahutu vari on Padise, Ämari ja Rummu noorte esimene ühine omaalgatusprojekt, mille käigus valmis Murru vanglas lühifilm DAD.

Võttepaigaks sai ühehäälselt valitud endine Murru vangla, mis tekitas kõigis pisut erinevaid emotsioone, tundus ühtaegu rusuv ja õudne, kuid samad põnev ja avastamata paik. Enne filmimise algust said noored osaleda stsenaristika ja videotehnika koolitusel, kus nad said põhjalikke teadmisi filmitööstuse eripäradest ning soovitusi filmi stsenaariumi, kestuse ja lokatsioonide osas. Noored kirjutasid ühe nädalavahetusega filmi stsenaariumi, mis aitas neil lihvisid oma suhtlemis- ja eneseväljendamisoskusi. Rollide jagamisel selgus, et näitejateks oli rohkem soovijaid kui planeeritud lühifilmi jaoks tegelasi, kuid suures plaanis sai igaüks endale valida meelepärase filmitööstuses kasutusel oleva rolli. Nii sai valitud stsenarist, rezissöör, näitejad, script supervisor, klapp, operaatorid, grimm, tehnikud, lokatsiooni ja cateringi manager, kunstnik ja kostümeerija. Filmimine võis alata. Filmitööstuse glamuurne maailm tähendas noorte jaoks pikki päeva, korduvaid võtteid, tekstide harjutamist tehnikaga ja ilma ning filmi järeltöötlust.

Filmi esilinastus ja projekti tutvustus toimus 20. oktoobril Padise Rahvamajas, novembris esitleti filmiprojekti ülejäänud Lääne-Harju valla koolides. 

Kogu protsess alates planeerimisest ja lõpetades filmi esitlemisega erinevates Lääne-Harju valla koolides arendas noorte enesekindlust ja koostööoskusi.   

Projekti sündmused:

03.08 - 04.08 stsenaristika koolitus ja kostüümide valmimine

07.08 - 09.08 videokoolitus, rollid ja ametid filmi tootmisel - nendega tutvumine, näitlejatöö, ekskursioon Rummu vanglas, muusika valimine ja filmi monteerimine

20.11 toimus filmi esilinastus Padise Rahvamajas

Filmi DAD näitamised toimusid:

15.11 Vasalemma Koolis

21.11 Paldiski Ühisgümnaasiumis ning Paldiski Vene Põhikoolis

27.11 Klooga Lodijärve koolis ( Filmi näitamine toimus Klooga rahvamajas ) 

28.11 Harju-Risti koolis

Link lühifilmile:

http://www.youtube.com/watch?v=4aTr4GVMlNo&t=1s

Projekti rahastati MTÜ Lääne-Harju Koostöö-kogu Puhume Purjesse meetmest ja noorte mentoriks oli Padise noortetoa töötaja Piret Sirila.

 

 

Kuupäev: 
Neljapäev, 3. August 2023