Porikuu festivali 2019 arutelu Laitse rallypargis

Hea Loode-Eesti turismiettevõtja ja sündmuste korraldaja!

Möödunud aasta sügisel sai hoo sisse Eestis omalaadne Porikuu festival, mille raames leiavad Loode-Eestis oktoobrist novembrini aset erineva iseloomuga põnevad sündmused ja tegevused. Festivali eesmärk on piirkonna ettevõtjate ja ürituste koondamine ühise nö. turundusmütsi alla, et seeläbi jõuda suurema hulga tarbijateni. Turunduskulud katavad LEADER-projekti vahendid ja kohalikud omavalitsused ning ettevõtjatele on festivali programmist osavõtt tasuta. See on hea võimalus end turismi madalhooajal pildile tuua ning muuhulgas õppida tundma ka oma kogukonna teisi turismiasjalisi.

Käesolevaga kutsumegi Teid üles 2019. aasta sügisel oma sündmused Porikuu festivaliga liitma! Tänaseks oleme võtnud kokku möödunud aasta õppetunnid ning alustanud tööd selle nimel, et seekordne festival tuleks veelgi vägevam. Lisaks laiendame ka festivali piire, mis tähendab, et tänavune Porikuu festival laiub Tallinnast Haapsaluni.

Et piirkond on suur, planeerime sel aastal nö. kandipõhist lähenemist. See tähendab, et igal oktoobri- ja novembrikuu nädalal on üks piirkondadest (oleme need esialgu nimetanud kui Noarootsi-Haapsalu, Nissi-Turba, Ääsmäe-Kernu-Laitse, Padise-Vasalemma-Rummu-Ämari, Paldiski, Keila-Laulasmaa-Keila-Joa, Saue-Vanamõisa-Harku ning Saku-Kiili) erilise tähelepanu all. See ei tähenda, et samal ajal ei tohiks mujal sündmusi toimuda. Tohib ikka, aga iga kant võiks püüda oma tähtsündmused koondada ühele nädalale.
Selle kontseptsiooni taga on soov, et külastajail oleks hõlpsam ühe väljasõidu raames väisata mitut kohta. Igal nädalal saame nii osutada konkreetsele kandile turunduses erilist tähelepanu. Niisugune lähenemine eeldab piirkondade ühistööd ja eestvedamist ning sellega seoses otsimegi vabatahtlikke piirkondlike eestvedajaid, kes suhtleks teiste lähikondsetega ja koordineeriks kohapealset koostööd.

Registreeri oma sündmus ja broneeri oma piirkonna sündmuste nädal siin, võimalusel hiljemalt 20. maiks.

Et pikk jutt on keeruline jutt ja et kõik küsimused ja ettepanekud saaksid ühiselt läbi arutatud, korraldame festivalil osalemisest huvitatutele arutelu 24. mail, kell 13-16 Laitse Rallypargis. 

Et teaksime, kui palju on koosviibimisele tulijaid, registreeri ennast palun koosviibimisele hiljemalt 20. maiks. Saad seda teha siin

Lennukaid mõtteid ja kohtumiseni Laitses!

Lisainfo: Loode-Eesti ühisturunduse projektijuht Elisabet Mast, elisabet@loode-eesti.ee, +372 5664 8236

Arutelu toimub koostööprojekti „Loode-Eesti piirkonna ühisturundus (II etapp)"​ raames, mille tegevusi kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

Kuupäev: 
Reede, 24. Mai 2019