Porikuu rannaretk

Oktoober on jätnud selja taha septembri külluse, ent sellegipoolest leiab metsast ja rannalt üht-teist põske pista. Kutsume Sind mõnusale rannaretkele tutvuma randade ja mere läheduses kasvavate söödavate taimedega. Kulgeme rahulikult ja teadlikult, vaatleme ja vaatame ning uurime, mida loodus porikuul meile andidena pakub. Valmistame nopitut kasutades elaval tulel maitsva eine.  
Teekonna pikkus on sobiv jalutamiseks ka väiksemate lastega.  
Retke läbiviijateks on Maret Allikas, Hele-Mai Alamaa ja Piia Kärssin.

Maret Allikas on taimede tundja Läänemaalt, kes on teinud koostööd Eesti tipprestoranidega, aidates neil menüüsse sobitada ja koguda erinevaid kodumaised toidutaimi. Maret on loonud instagrami konto @filipendula.ulmaria, kus jagab oma taimekogumisretki ja leide metsast ning mere äärest. Maretile meeldib rännata just rannikul. 

Hele-Mai Alamaa on ametilt fotograaf, hingelt metsik toiduentusiast. Pildistanud ja kirjutanud portsu menukaid kokaraamatuid. Hetkel tegutseb köögitoimetajana ajakirjades Maakodu ning Pere ja Kodu. Peatselt saab Hele-Maist diplomeeritud loodusgiid. 

Piia Kärssin on kohalik taimehuviline ja loodusenautija, õppinud Räpina Aianduskoolis. Praegu valmistab Piia taimedest peamiselt lillevett ehk hüdrosoole, mida kasutavad eestimaised looduskosmeetika ettevõtted.

Registreerimine lingi https://bit.ly/392PYrO kaudu hiljemalt 30. septembriks. (Kohad on nüüdseks täitunud, kui soovid siiski ootenimekirja, kirjuta palun piia@hotmail.com)

Osalustasu 10 eurot, tasumine kohapeal. Lapsed kuni 12. aastani tasuta. 
Selga ilmastikule sobivad riided ning kaasa veepudel ja võimalusel toidukauss ja söögiriistad.

Lisainfo: Piia Kärssin, tel 56 486 870

 

Sündmus sai hoogu koostööprojektist "Puhume purjesse - Lääne-Harju Koostöökogu kogukondade ühtsuse ja koostöö toetamine läbi uudsete tegevuste ning sündmuste", mille tegevusi kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

 

Kuupäev: 
Laupäev, 2. Oktoober 2021