Puhume purjesse projekt "Vanaema jutukera"

Meie projekti eesmärk läks „kümnesse“ ja sai kuhjaga täidetud. Vanavanemad on tõepoolest põlvkondade sidususe kandjad, neilt on palju õppida ja samas vajavad nad enam tunnustust ning kaasamist. Tõimegi mälestused esivanemate mängumaalt käegakatsutavasse lähedusse, seega tänasesse päeva ja asetasime kogu selle varanduse raamatusse.

Seatud lõpptulemuse tähtsust tõestas meie kirjandusliku teose presentatsioon, kus osales Padise Lasteaia laste kolm kuni neli põlvkonda. Padise Kastellis toimuvale üritusele kogunes terve saalitäis rahvast ja see oli lihtsalt imeline. Meie muusikaõpetaja Signe alustas kauni viiulipalaga "Meil aiaäärne tänavas" ja mõnus emotsioon oligi loodud, lisaks andsid kontserdi Mesimummude rühma parimad väikesed solistid. Kolm vanaema said võimaluse avalikkuse ees ka oma looga esineda, ühel neist olid kaasas lausa hulk puidust jutukest illustreerivaid koduloomi.

Kõik autorid ja nende lapselapsed lahkusid trükisooja „Vanaema jutukera“ raamatuga. Ja muidugi jätkus lapsepõlve meenutuste jagamist kauemaks maitsvas snäkilauas.

Projekti tegevuskavas tegime mõned tähtajalised muudatused, kuid kõik planeeritu on täidetud.Nii avanebki meie ees põnev raamat, mis on kantud vanavanemate armastusest ja hoolivusest. See kirjanduslik teos annab ettekujutuse, et ilma nutikate vahenditeta on olnud võimalused kogeda õnnelikku, tervislikku, loovat ja põnevat lapse maailma.

Selle projektiga sündis üks põlvkondade ülene raamat, kus lapsepõlvelugusid pajatavad vanavanemad ja illustratsioonid on loonud lapselapsed, meie lasteaia kasvandikud.
Projekti autorina ja uhke vanaemana kandsin pikka aega seda ideed ja nüüd sai see teostatud, sest Lääne-Harju Koostöökogu projekti taotlusvoor “Puhume purjesse” andis meile võimaluse rahastuse saamiseks.

 
Suurimad tänud koostööpartneritele:

Lääne-Harju Koostöökogu
Padise Rahvamaja
Padise Kastell
MTÜ NordEstNõva
Trükikoda Joon OÜ
Sootsmann OÜ

Projektijuht Virve Tauts, Padise Lasteaia liikumisõpetaja

Kuupäev: 
Laupäev, 28. Mai 2022