Rahvusvaheline öötaeva konverents "Argo Navis - Follow the Stars"

Oled sa vaadanud kunagi taevasse ja mõelnud, mis seal üleval päriselt on? Kuidas sätivad ennast paika tähed ja tähtkujud ja miks? Sul on võimalus seda kõike teada saada, osaledes TASUTA rahvusvahelisel öötaeva konverentsil!

4.-5. oktoobrini toimub online konverents „Argo Navis – Follow the Stars“. Esinejateks on teadlased ja eriala spetsialistid üle maailma!
Kava ja registreerimine: https://darkskywales.eventbrite.co.uk/

Argo Navis (e.k Argo Laev) on iidne tähtkuju, mis varasemalt kuulus ka ametlike tähtkujude hulka. Öötaevas ja pime aeg peidavad endas võimalusi, mis väärivad tutvustamist ja arendamist. Rahvusvahelise projekti „Argo Navis – Follow the Stars!“ eesmärkideks on tõsta teadlikkust tähevaatlusest ja pimeda aja sisustamise võimalustest.

Veebikonverents toimub maailma kosmosenädala alguses. Konverentsil räägivad astroloogiaga seotud isikud üle maailma (sh Eestist), kes jagavad erilisi oskusi ja teadmisi ja tutvustavad oma tegemisi.
Jagatakse teadmisi nii üksikisikutele, kuidas öötaevast ja tähti vaadelda (virtuaalse planetaariumi abil), kui ka ettevõtjatele, kuidas pimedast ajast kasu lõigata. Eriti oluline meie keskkonnas, arvestades, et Eestis on pimedat aega rohkem kui valget 

Teemad, mida konverentsil käsitletakse:
• kliimamuutused
• turism
• kohalik toit ja sündmused
• bioloogiline mitmekesisus
• haridus: inseneriteadus ja loodus- ja täppisteaduste teemad, sh naiskosmonautide võimalused
• astrofotograafia
• astroloogiline arheoloogia

Kahe päeva jooksul on võimalik kuulata põnevaid juhtumianalüüse ja arutluskäike.
Haara võimalusest ja hari ennast astroloogia valdkonnas - täiesti tasuta! 

Rahvusvahelise koostööprojekti "Loode-Eesti tähed - teaduse, toidu ja turismi arendamine/Dark Sky International – Argo Navis – Follow the Stars" tegevusi kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

Lisainfo: koostööprojektide koordinaator Eliko Kõiv, 5354 2379, eliko.koiv@gmail.com

Kuupäev: 
Esmaspäev, 4. Oktoober 2021