Puhume purjesse Taimede destilleerimise töötuba

Sel korral rändame lõhnavate taimede maailmas. Lõhn on nagu maag, kes lennutab meid ajas ja ruumis kaugele või siis lähedale iseendasse. Me oleme võimelised tundma üle kümne tuhande erineva lõhna, aga tihti jääb sõnadest puudu selle kirjeldamiseks.

Kutsume Sind kogema taime destilleerimise protsessi, mis on üheks meetodiks eeterlike õlide ja hüdrosoolide (lillevee) tootmisel.

Destilleerime suures vasest destilleerimispotis ühte kesksuvist taime (kas selleks saab pärnaõis, angervaks või mõni muu põnev õis/taim selgub sellel päeval) ja kogeme isiklikult ja vahetult, kuidas värskelt korjatud taimest valmib aromaatne destillaat. Tegemise käigus vestleme taimest endast ning transformatsioonist, mis valmimise käigus toimub. Naudime lõhnade olemust ja võimalusi, ümbritsevad taimed pakuvad selleks palju võimalusi.

Samuti räägime eeldustest hea lillevee ehk hüdrosooli valmimiseks ja hüdrosoolide kasutusvõimalustest. Koju kaasa saad mõnusa koguse äsjavalminud lillevett.

 

Läbiviijad:

Piia Kärssin on Türismäe talu perenaine, taimehuviline ja loodusenautija. Praegu valmistab Piia taimedest peamiselt hüdrosoole, mida kasutavad eestimaised looduskosmeetika ettevõtted. Loodus ja taimed on Piia jaoks muude tegevuste kõrval olnud olulisel kohal juba pikka aega. 

Maret Allikas on taimede tundja Läänemaalt, Maret on loonud instagrami konto @allikas.maret, kus jagab oma taimekogumisretki ja leide metsast ning mere äärest. Hüdrosoolide valmistamine on oluline osa taimede kvaliteedi ja peenete nüansside tunnetamisest.
Kevadel 2022 ilmus raamat ”Metsapoole maitsed, taimed ja toit” , mille üheks kaasautoriks on Maret Allikas.

Osalejate arv on piiratud.

Osalustasu 25 eurot, sisaldab ka kosutavat kehaturgutust ja äsjavalminud hüdrosooli.
Lisainfo: Piia Kärssin, piia@hotmail.com, 56 486 870.

Sündmusele annab hoogu juurde Lääne- Harju Koostöökogu koostööprojekt "Puhume purjesse", mille tegevusi kaasrahastatakse LEADER meetmest. 

Kuupäev: 
Neljapäev, 14. Juuli 2022