Koolitussari “Ringmajanduse kasu väikeettevõttele”

Olekuteade

Submissions for this form are closed.

Kutsume Lääne-Harju Koostöökogu piirkonna ettevõtjaid osalema ringmajanduse teemalises koolitussarjas. Koolitussarja eesmärk on anda ettevõtjatele infot, mis on ringmajandus ning miks peaks seda oma ettevõttes rakendama, anda näpunäiteid, kuidas muuta oma ettevõtte toimimine tõhusamaks. Koolitus toimub viiel korral ning iga koolituspäeva raames jagab oma kogemust ka üks piirkonna ettevõtja. 

1. Sissejuhatus ringmajandusse

Koolituse päevakava.

Koolitaja annab ülevaate valitsevatest trendidest, ajenditest, poliitilisest ja regulatiivsest raamistikust. Koolituse materjalid. Koolitusel jagavad oma ringmajanduse kogemust ettevõtted Cronimet ja Turbliss

Koolitus toimub 24.01.2019 kell 9.30 kuni 16.00 Hatu mõisas

2. Tootearendus/disain ja re-disain 

Ringmajanduse koolitusseeria teine koolituspäev keskendub ringdisaini ja tootearenduse protsessi tutvustamisele. Osalejatele antakse ülevaade disainimõtlemisest ja tootearenduse protsessist ning antakse näpunäiteid oma olemasolevate või ka kavandatavate toodete ringsemaks kujundamiseks. Koolitusmaterjalid: disainmõtlemine, keskkonnahoidlik tootearendus, ringdisain.

Koolituse päevakava.

Koolitusel jagab oma ringmajanduskogemust Paldiskis tegutsev innovaatilist põrandakattematerjali tootev ettevõte Bole Floor

Koolitus toimub 21.02.2019 kell 9.30 kuni 16.00 Paldiskis Pakri Plazas

3. Uued ärimudelid, koostöö ja sümbioos 

Koolitusel jagavad oma ringmajanduskogemust PAKRI Teadus- ja Tööstuspark ja Elmo Rent

Koolitus toimub 21.03.2019 kell 9.30 kuni 16.00 Paldiskis Peetri Tollis.  

4. Turundus ja märgised 

Koolitusel jagavad oma kogemusi professionaalseid puhastusaineid tootev Estko ning Rummul kasutatud transpordivahendite varuosade ostu ja müügiga tegelev KB Auto Eesti

Koolitus toimub 17.04.2019.a. kell 9.30 kuni 16.00 Rummu järve ääres asuvas Paekalda Puhkekeskuses.

5. Toetusvõimalused

Koolitusel jagab oma kogemust Paldiskis värskelt tegutsemist alustanud Paldiski Kalajahutehas. 

Koolitus toimub 16.05.2019 kell 9.30 kuni 16.00 Paldiskis asuvas Pakri Parunis.  

Sama koostööprojekti raames pakuvad ringmajanduse eksperdid kümnele Lääne-Harju piirkonna ettevõttele konsultatsioone, et selgitada välja nende  võimekus ja võimalused ringmajanduse põhimõtete rakendamiseks. Iga ettevõte saab lisaks oma tootmisprotsessi analüüsile personaalsed soovitused ja võimalikud lahendused ettevõtte töö tõhustamiseks.

Koolitussarja omaosaluse maksumus on 50 eurot, eraldi ühepäevasel koolitusel osalemise tasu 15 eurot. Grupi täitumisel eelistame osalejaid, kes võtavad osa kogu sarjast. Koolitusel osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA), mille suurus ühe osaleja kohta on ca 100 EUR ühe koolituspäeva kohta.

Tegevused (koolitused ja analüüsid) toimuvad koostööprojekti „Ringmajandus maapiirkonnas“ raames, mille tegevusi kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

Osalemiseks palume võtta ühendust projektijuhi Kadri Kurmiga, 56698602, kadri@hkt.ee

Kuupäev: 
Neljapäev, 24. Jaanuar 2019